HOME  
 

PRACLAY-EXPERIMENTEN IN SITU | PRACLAY - De plug test
 
 
In de veiligheidsstudies wordt beschouwd dat er in het normale-evolutiescenario geen preferentiële weg zal bestaan voor de migratie van de radionucliden doorheen de schachten en de ondergrondse galerijen. Om deze reden zullen horizontale en verticale plugs geïnstalleerd moeten worden in de bergingsarchitectuur. Deze plugs moeten bijzondere kenmerken vertonen (geringe hydraulische geleidbaarheid, ondoorlatendheid voor gassen,…).

In het programma RESEAL (waarvan de eindresultaten verwacht worden in maart 2005) wordt de installatie en de performantie van een verticale plug bestudeerd. Aan het eind van het programma zou de geschiktheid van een mengsel van FoCa – kleipoeder en pellets – als materiaal voor de plugs bevestigd moeten worden. Tot dusver werd echter nog geen horizontale plug (om hoofd- en bergingsgalerijen te dichten) geïnstalleerd, getest en uiteindelijk ontmanteld. Het is duidelijk dat deze test niet afhankelijk is van de referentiearchitectuur, aangezien een bergingssysteem altijd zal bestaan uit ondergrondse galerijen die gedicht/afgestopt moeten worden.

 

Alvorens de plug te installeren (gepland in 2006), moet het plugmateriaal worden gekozen. Daartoe moet eerst het materiaal worden gekarakteriseerd (zie hieronder).

De plugtest bestaat in het installeren, testen en ontmantelen van een horizontale plug.

Het ontwerp en de duur van de test zullen in detail worden besproken met NIRAS.